Banggood Sigorta Paketi Nedir?

Banggood Türkiye Fırsatları Telegram Grubuna Katıl!

Banggood Sigorta Paketi, çoğunuzun karşısına ödeme ekranında çıkan “Banggood Sigorta Paketi” nedir? Bu seçeneği işaretledim vergiyi nasıl geri alırım? gibi bir çok soruya bu yazımda cevap vereceğim 🙂

Sigorta Paketi Nedir? Ne işe yarar?

Banggood Sigorta Paketi, vergi dahil kategorisinde olmayan ürünler için kullanıcıya koyulmuş bir seçenektir. Kullanıcının isteğine bağlı olan bu paket, eğer ürünle beraberinde alınır ise Banggood ürüne gümrük vergisi çıkarsa DEKONT ATMANIZ HALİNDE çıkan tutarın TAMAMINI geri ödemeyi veya kullanıcının kendisinin ödemesini vaat eder.

  • PAKET ÜSTÜNDEKİ KAĞIDI KABUL ETMEZLER!

Peki bu paketi nasıl alabilirim?

Bu paket vergi dahil kargolarda ücretsiz olarak sunulmakta fakat vergi dahil kapsamında olmayan ürünler için ise cüzi bir miktar ücret karşılığında paketi alabilirsiniz. Paketi mobilde ve site üzerinden giriş yaptığınızda ödeme ekranından bir önceki ekranda seçebilirsiniz.

Bu aşamada belirttiğim paketi seçebilirsiniz.

(Seçeceğiniz paketi aşağıda kırmızı ile belirttim sakın diğer paket ile karıştırmayın!)

Peki ya X olarak işaretlenen paket nedir?

O paket ürüne zarar gelmesi, ürünün size ulaşmaması gibi durumlarda paket sigortası olarak adlandırılabilir. Yüksek meblağlı ürün dışında gereksiz bir seçenek olarak görüyorum.

Sonuç olarak bu kısmı işaretlediğiniz de eğer ürüne vergi çıkar ise PTT’den vergiyi ödediğinize dair makbuz alıp sonrasında Banggood’a ticket atmanız yeterli olacaktır.

*Makbuz alamayanlar için; PTT’nin merkez şubesine veya İlinizde bulunan PİM&PDM gibi yerlerden alabilirsiniz. Çok zorluk çıkartırlar ise PTT Müşteri Hizmetleri olan 444 1 788‘i arayıp makbuz istememe rağmen vermiyorlar tarzında şikayet oluşturabilirsiniz.

Eğer bir sorunuz veya sorununuz var ise bana Telegram üzerinden ulaşabilirsiniz @mbatuhanokur

*Eğer gruba katılmakta sorun yaşıyor iseniz Telegram arama kısmına “Banggood Türkiye” yazıp katılabilirsiniz.

Banggood Türkiye Fırsatları Telegram Grubuna Katıl!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.