PostNL Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PostNL Kargo Takibi, PostNL yani diğer adıyla Nederlands Post olan Hollanda kuruluşlu bir kargo firmasıdır. Özellikle Çin üzerinden Türkiye’ye gönderilen ücretsiz kargoların bir kısmı PostNL ile gönderilir. Ayrıca diğer kargo firmalarının batarya içeren ürünleri (Taşınabilir şarj aleti, Dron, RC Arabalar vs.) taşımadıklarından dolayı Popüler Yurtdışı Alışveriş Sitelerinden aldığınız ürünleri PostNL ya da başka bir avrupa ülkesinin kargoları ile göndermektedirler.

Çin üzerinden PostNL firması ile gönderilen kargolarınız ilk önce Çin’den Hollanda’ya gönerilir sonrasında ise Türkiye’ye doğru yola çıkar. Kısaca belirtmek gerekirse PostNL Hollanda ülkesi üzerinden aktarmalı olarak kargo taşımacılığı yapmaktadır.

PostNL, PostNL Kargo Takip

Kargo takibi için ister firmanın kendi resmi sitesinden ister kargo takibi yapabileceğiniz çeşitli sitelerden takip edebilirsiniz.

PostNL resmi sitesinden kargo takibi yapabilmek için : https://postnl.post/tracktrace

PostNL, PostNL Kargo Takip

Diğer kargo takibi yapabileceğiniz siteler için “Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?” adlı yazımıza şuradan göz atabilirsiniz. https://yurtdisialisverisrehberim.com/yurtdisi-kargo-takibi-nasil-yapilir/

Yukarıdaki durum genellikle Popüler Yurtdışı Alışveriş Sitelerinden yapmış olduğunuz online alışverişlerde ücretsiz ve ücretli kargo olarak 2 seçenek olarak karşınıza çıkar. Hollanda aktarmalı gönderildiği için kargo süresi biraz uzamaktadır. Takipli kargolarınız 2-3 hafta içinde, takipsiz kargolarınız ise 4-6 hafta içinde size teslim edilmektedir. Eğer kargo ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız bana yorumlar kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

PostNL, PostNL Kargo Takip

PostNL Kargo Takibi’ni yapabilmek için ilk olarak resmi web sitesi üzerinden sonrasında Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra PTT’nin kendi sitesinden takip edebilirsiniz.

PTT Gönderi Takip : gonderitakip.ptt.gov.tr

İLETİŞİM İÇİN RESİME TIKLAMANIZ YETERLİ!

Ayrıca diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayın!

“PostNL Kargo Takibi Nasıl Yapılır?” üzerine 12 yorum.

 1. CC080929534NL kodlu paketim hollandadan gelmedi uygulamadan bakıyorum günlerdir hala aynı duruyo hiçbir hareket yok

 2. İYİ GÜNLER İYİ ÇALIŞMALAR 13,11,2019 TARİHİNDE ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜN ( RU638678915NL ) HALEN NAKLİYECİNİN DEPOSUNDA OLARAK GÖRÜNÜYOR. BİR SIKINTI VARMI ACABA

 3. Merhaba,

  RU299040140NL takip nolu kargomun son durumu hakkında ve ne zaman elime ulaşacağı hakkında yarıdımcı olur musunuz ?

  1. Merhaba Mehmet Bey, PostNL ortalama 3-4 hafta içinde teslim etmektedir. Bu süre gümrük yoğunluğuna da bağlı olmaktadır. O yüzden maalesef sizlere kesin ve net bir süre veremiyorum.

 4. Hocam Merhabalar RU343424495NL Takip numaralı kargomda tam olarak durum nedir bana bildirme şansınız varmı acaba şuan ptt gönderi takiptende takip edilebilir durumda

   1. Merhaba Türkiyeye Girmiş Gözüküyor Şuan Bundan Sonra ki işlem ne kadar sürer ve tahmini ne zaman elimde olur

    1. Merhaba, kargonuz 17track üzerinden ülkeye giriş yapmış olarak gözüküyor fakat daha ptt sistemine düşmemiş. Tahminen bu hafta içinde elinize ulaşacaktır.

    2. Merhaba. RU410358204NL takip numaralı postnl kargom 11.10.2019 tarihinden itibaren yolda gözüküyor. Kaybolmasindan endişe etmeye başladım. 18 gündür yolda gözüküyor. Sizce kaybolmuş olma ihtimali var mıdır?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.